faq

 

آیا این سوزنها درد هم دارد ؟

این سوزنها بسیار ظریف و قابل انعطاف طراحی شده اند و حتی از لابلای سلولهای عصبی و حسی قابل عبور می باشند پس احساس درد بسیار کم یا ناچیز است و با تکنیک ها و روش های خاص ، احساس درد در زمان ورود سوزن وجود ندارد اما آنچه بیمار حس می کند جریانی متحرک مثل گزگز ، یا مورمور در مسیر کانال انرژی است . ولی من قبل از شروع درمان در جلسه اول ویزیت، یک عدد سوزن در پوست دست بیمار می زنم تا بیمار از چگونگی شدت ناراحتی و درد ، مطلع و ترس از سوزن کاملاً از بین برود .

آیا درمان بیماری توسط طب سوزنی موقتی یا تسکینی است ؟

تصور غلطی که بین بعضی از مردم ایجاد شده همین موضوع است اما می توان قطعأ گفت طبق گزارشات علمی و مستندات جمع آوری شده بیماری را که طب سوزنی درمان نماید برگشت نخواهد کرد و درمان قطعی می نماید منتها بعضی بیماران دچار بدنهای بسیار ناتوان می باشند و در اثر سالها ناراحتی و بیماری ، دچار ضعف های شدیدی شده اند و عده ای با افزایش سن ضعیف تر شده اند یا در معرض جراحی قرار گرفته اند یا دچار شکستگی و پوکی های وسیع استخوان و … در بدن می باشند یا عادات و رفتارهای قدیم خود را بطور مداوم تکرار می کنند و مشکل مجدداً بر ایشان ایجاد می شود . البته این بیماری قبلی نیست که برگشت کرده ، بلکه بیماری جدیدی است که در اثر تکرار عادات غذایی ، عدم تحرک و عدم توجه به توصیه های پزشکی و بهداشتی و … دچار آن گردیده اند . درمان درد توسط این روش یک تأثیر سریع آن می باشد اما با توجه به مکانیسم ترمیم عصبی، بازسازی اعصاب حسی حفظ فشار خون طبیعی در عروق و ارگانها که نتیجه آن اکسیژن رسانی به بافتها می باشد، و از طرفی باعث ترشح متناسب آمین‌های بخش مرکزی غده فوق کلیوی شده و نیز باعث تعادل حرارت بدن و تنظیم فعالیت اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک شده باعث تحریک و ساخت و رشد بافت های غضروفی-استخوانی و عصبی و… می شود. و با این تأثیرات شگرف است که درمان قطعی اتفاق می افتد اما شرط ایجاد این شرایط، همان تکرار جلسات درمانی است.

آیا طب سوزنی به جنسیت و سن وابسته است ؟

کلیه گروههای سنی از نوزاد یک روزه تا افراد بسیار کهنسال می توانند بدون هیچ عارضه ای از این روش بهره ببرند و حتمأ باید بعد از تکمیل درمان ، با نظر پزشک خود به تقویت قوای روحی و جسمی خود بپردازد و از انجام کارهای سخت و زیاد پرهیز نمائید و استرس را از خود دور نمایند تا موفقیت در درمان کامل گردد و در این صورت بیماری تا آخر عمر از بدن دور خواهد شد .

چرا عده ای با طب سوزنی درمان نمی شوند ؟

این مشکل زمانی پیدا می شود که موارد ذیل وجود داشته باشد:

۱-این رشته پزشکی بسیار دقیق و حساس از نظر شناخت بدن بیمار ،  نوع بیماری و مدت و شدت آن ، انتخاب نقاط ، جای صحیح سوزنها و عمق آنها در بدن ، چگونکی تحریک آنها و مهارت و تجربه  پزشک معالج دارد و متأسفانه ممکن است توسط فردی درمان شده باشند که یکی از موارد بالا را راعایت نکرده باشد .  

۲-بیماری فرد ممکن است کهنه (مزمن)شده باشد و این روش را (اکثرأ ) بعنوان آخرین شانس انتخاب کرده باشد که سلولهای بدن قادر به پاسخگویی و ترمیم مجدد نباشند و یا بیمار به عللی دچار قطع اعصاب حسی و حرکتی و تخریب های بسیار شدید روحی و جسمی باشد .

 ۳-این روش درمانی نیاز به چندین جلسه درمانی با فواصل معین دارد و ممکن است طی ۱۰ یا ۲۰ یا جلسات بیشتر درمانی ، بیماری کاملأ بهبود یابد و بیمار زود تر از موعد درمان را قطع کند و از این رو نتایج درمانی کامل نخواهد شد .

طول درمان بیماری چند جلسه می باشد ؟

با توجه به طبیعت فرد بیمار ، نوع بیماری ،مدت زمان شروع آن ، شدت وخامت بیماری ،سن بیمار و جنس بیمار ،طول درمان متفاوت است هر جلسه درمانی حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد در بعضی بیماری‌های حاد گاهی ۲ تا ۳ جلسه درمان کافی است اما در بیماریهای مزمن ناتوان کننده که با تأخیر مراجعه نموده اند گاهی به چندین جلسه درمانی احتیاج می باشد.

عوارض درمان با طب سنتی چیست ؟

اگر بیماران توسط پزشکان دوره دیده درمان شوند تاکنون هیچ نوع عوارضی چه حاد یا مزمن از این روش درمانی گزارش نگردیده و تنها ممکن است جای سوزن کمی کبودی ایجاد شود که طی ۳- ۴ روز بر طرف می شود و یا اگر فرد از سوزنهای آلوده غیر استریل استفاده کند شانس بیماری های عفونی را بالا می برد اگر پزشک ماهر باشد حتی اگر فرد درمان نشود دچار عارضه نیز نمی شود . اما درمانگر دوره ندیده و نا آشنا با این روش ممکن است به عروق یا اعصاب یا ارگانها داخلی آسیب وارد نماید.